Dlaczego warto używać dzbanków filtrujących?
Styczeń 18, 2019
Jak przechowywać czystą przefiltrowaną wodę
Styczeń 28, 2019
Pokaż wszystkie

Jak działa dzbanek filtrujący

Woda jest bardzo potrzebna ludzkiemu organizmowi. Woda zapewnia nam życie. Nie od dziś wiadomo, że należy wypijać dziennie co najmniej 2 litry wody. Jaką wodę wybrać by była czysta i zdrowa? Wbrew pozorom wody butelkowe, które bez problemu można kupić w sklepie, nie należą do najzdrowszych. Plastik zawarty w butelkach zawiera szkodliwe ftenole oraz fenole w tym biosfenol A. Woda z kranu też pozostawia wiele do życzenia. Infrastruktura wodno-kanalizacyjna w naszym kraju jest przestarzała. Z tego powodu w wodzie kranowej znajduje się chlor, pestycydy, herbicydy, metale ciężkie takie jak ołów i miedź.

Najlepszą alternatywą dla wody z kranu jest filtracja wody. Osobiście bardzo gorąco polecam Ci dzbanki z wkładem filtrującym Dafi. Dzięki filtrom Dafi Twoja woda pozbędzie się wszelkich szkodliwych substancji oraz zanieczyszczeń. Poprzez usunięcie z wody chloru Twoja woda zyska przepyszny smak, który z pewnością ugasi Twoje pragnienie. Zyskasz aromatyczną herbatę bez kożucha. Twardość wody się zmniejszy. Pozbędziesz się kamiennego nalotu z kubka. Mycie naczyń będzie dużo łatwiejsze. Dzbanki z filtrem Dafi to naprawdę świetne rozwiązanie.

Na jakiej zasadzie działają dzbanki filtrujące Dafi?

Dzbanek posiada filtr oraz dwa pojemniki. Pierwszy pojemnik służy do nalewania wody. W drugim znajduje się czysta, przefiltrowana woda. Na pokrywie filtra został umieszczony wskaźnik, na którym możesz zaznaczyć datę pierwszego użycia dzbanka. Dostępne są także pokrywy z elektronicznym wskaźnikiem informujący o czasie kolejnej wymiany filtra. Zwykle wkłady należy wymieniać co miesiąc.

Ergonomiczny model Mila 3 L zawiera lampkę Led Sensor, która powiadomi Cię, kiedy należy zmienić filtr. Pamiętaj, że woda z pierwszej filtracji nie jest zdatna do picia. W celu przefiltrowania wody należy zdjąć pokrywę i nalać wodę. Woda jest oczyszczana za pomocą filtra. Następnie spływa do pojemnika z przefiltrowaną wodą. Oczyszczona woda nie miesza się z nieoczyszczoną. Czas filtracji jest bardzo krótki. Wybierając filtr zaufaj polskiej marce Dafi.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok