Oczyszczanie wody za pomocą odwróconej osmozy
Oczyszczanie wody za pomocą odwróconej osmozy
Styczeń 5, 2019
Dlaczego warto używać dzbanków filtrujących?
Styczeń 18, 2019
Pokaż wszystkie

Jak filtrować wodę i prawidłowo korzystać z dzbanka filtrującego

Woda pełni bardzo ważną funkcję w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Człowiek w 70% składa się z wody. Woda transportuję do komórek ludzkiego ciała istotne substancje odżywcze. Ważne, aby dostarczać sobie zdrowej wody. Jakość wód butelkowych oraz wody prosto z kranu jest wątpliwa. Woda butelkowa zawiera groźne dla zdrowia ftenole i fenole takie jak biosfenol. Fenole i ftenole przenikają do wody przez plastik. Ponadto butelki plastikowe szkodzą ziemi.

Czy wiesz, że plastikowa butelka rozkłada się w ciągu od 100 do 1000 lat? Woda kranowa posiada chlor, metale ciężkie (np. ołów, miedź), pestycydy i herbicydy. Zdecydowanie najlepszym sposobem na oczyszczenie wody kranowej jest używanie filtrów do wody firmy Dafi. Gorąco polecamy dzbanki z filtrem Dafi. Dzięki nim pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń, a Twoja woda zyska przyjemny smak i zapach. Kamienny nalot z Twojego kubka zniknie. Będziesz mógł się cieszyć smakiem aromatycznej herbaty bez kożucha.

W jaki sposób filtruje się wodę w dzbankach Dafi?

 

Przed każdorazowym użyciem dzbanka należy wylać wodę, która została nalana co najmniej przed 12 godzinami. Zanim umieścisz wodę w dzbanku, zdejmij z niego pokrywę i nalej wodę do komory filtra. Po chwili możesz zobaczyć jak, przefiltrowana woda przepływa na dno dzbanka. Kiedy komora jest pełna, możesz założyć pokrywkę. Jeśli wymieniasz filtr Dafi na nowy, koniecznie umyj wszystkie części dzbanka, po czym uruchom wskaźnik.

Dzbanki Dafi zawierają wskaźniki manualne oraz elektroniczne. Jednym z rodzajów wskaźników jest led sensor. Led sensor posiada specjalną diodę. Odpowiedni kolor diody informuje, kiedy nadchodzi czas zmiany filtra. Jeśli dopiero rozpocząłeś używanie dzbanka, pamiętaj, że wody z pierwszej filtracji się nie pije. Są w niej czarne drobinki, które informują o tym, że aktywny węgiel zaczyna działać, a urządzenie zostało uruchomione. Woda z drugiej filtracji jest już zdatna do picia. Należy podkreślić, że krystaliczny pojemnik na wodę nie zawiera biosfenolu A. Dzięki temu, że zbiornik jest przezroczysty, możesz zobaczyć, ile wody pozostało w naczyniu.

Firma Dafi zapewnia bezpieczeństwo i zdrowie dla swoich klientów.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok