Jak filtrować wodę i prawidłowo korzystać z dzbanka filtrującego
Styczeń 15, 2019
Pokaż wszystkie

Oczyszczanie wody za pomocą odwróconej osmozy

Oczyszczanie wody za pomocą odwróconej osmozy

Za pomocą odwróconej osmozy filtruje się wodę, pozbawiając ją wszystkich składników, zarówno złych, jak i dobrych. Systemy do filtracji osmotycznej usuwają drobne cząsteczki jonów. A jak działa odwrócona osmoza? Proces osmozy polega na tym, że przez półprzepuszczalną błonę przepływa rozpuszczalnik. Rozpuszczalnik ma na celu wyrównanie stężeń po oby stronach błony. Odwrócona osmoza działa przeciwnie. Pod wpływem ciśnienia rozpuszczalnik zostaje przeciśnięty.

Przeciśnięty rozpuszczalnik przechodzi z bardziej stężonego na mniej stężony roztwór. Po odkryciu tego zjawiska zaczęto wykorzystywać go w procesie filtracji wody. Systemy osmotyczne stosowane w procesie uzdatniania wody pozbywają się około 99% substancji rozpuszczonych. Otwór membrany osmotycznej wynosi ok. 0,0005 mikrona. Z wody, poza zanieczyszczeniami usuwane są również wartościowe składniki jak np. minerały. Oczywiście można zaopatrzyć się w mineralizator, ale jest on bardzo kosztowny.

Dlaczego firma Dafi nie wykorzystuje filtrów do wody opierających się na odwróconej osmozie?

 

Odpowiedź jest jasna i klarowana- zależy nam na zdrowiu naszych klientów! Woda to życie. Dbamy o to, by życie naszych klientów było zdrowe. W ludzkim organizmie woda stanowi bardzo ważny składnik pokarmowy. Każda komórka ludzkiego ciała za pomocą wody otrzymuje wartościowy pokarm, jakim są składniki odżywcze, a także inne substancje jak np. enzymy czy, hormony. W wodzie rozpuszczane są substancje, których potrzebuje Twój organizm. Są to makroskładniki mikroskładniki oraz związki azotu, żelazo, krzemiany czy substancja organiczna. Właśnie tych wszystkich składników pozbywają się filtry oparte na odwróconej osmozie.

Woda przefiltrowana przez filtry osmotyczne jest bez żadnej wartości odżywczej. To nie jedyna wada tego typu filtracji. Dużymi minusami są: ogromne koszty instalacji, jak i koszty eksploatacyjne. Wkłady do filtrów opartych na odwróconej osmozie należy wymieniać co 12 miesięcy, co wiąże się z dużymi kosztami. Osmozę należy regularnie dezynfekować, a to też spory koszt. Kolejną wadą jest to, że woda, która nie zmieściła się w membranie, trafia do Twojej kanalizacji. Dodatkowo urządzenie to jest nieporęczne i zajmie sporo miejsca w Twojej szafce kuchennej.

Daj szanse swojemu zdrowiu – zaufaj Dafi.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok